Lietuvai reikia idėjų

2014 - 07 - 12
Lietuvai reikia idėjų bei kuriančių veiksmų, o ne konfliktų ir tarpusavio ginčų.
Lietuvai reikia telkiančios lyderystės, todėl šiandien ir esame čia – Lietuvos sostinės Rotušėje.
Lietuvai reikia drąsos nešti Laisvės vėliavą. Todėl ir esame čia, savarankiški, liberaliai mąstantys ir veikiantys bendraminčiai.
Dauguma mūsų esame drauge ar šalia vienas kito dar nuo 1996 metų, kai iškėlėme kandidatą į Lietuvos Respublikos prezidentus Valdą Adamkų ir du kartus sėkmingai jį drauge su Lietuvos piliečiais rinkome. Plačiau…

Sveikinimas Lietuvos Respublikos Prezidentei inauguracijos proga

2014 - 07 - 12

Sveikinu Jūsų Ekscelenciją, pradedančią antrąją šios puikios šalies Prezidento kadenciją, inauguracijos proga. Po priesaikos ir šventinių akimirkų bus kasdienis penkerių metų darbas, kuris gal ir trumpas valstybės gyvenime, bet ilgas žmogui, nes tai mūsų visų gyvenimo metai.  Nuo Jūsų veiklos, aistros ir išminties priklausys, kokį pėdsaką paliksite Lietuvos ir Europos istorijoje. Daug pasaulyje buvo ir bus valstybių vadovų, paliekančių įrašus statistikos žurnaluose, bet tik nedaugelis jų istorijos knygose pelnytai vertinami už veiklą – apie juos kalba istorikai ir su padėka prisimena žmonės.

Tai jau antroji Jūsų kadencija, todėl galite niekam nepataikauti. Jūsų atsakomybė padaryti šią šalį ir žmones geresnius, Jūsų pareiga – padėti pagrindus Lietuvos valstybės ateičiai.
Todėl: Plačiau…

Grąžinkime Seimo narį į darbo rinką

2014 - 07 - 3
[Publikuota 2012-02-06]
Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė, jog yra svarstomi rinkiminių apygardų ribų ar rinkėjų skaičiaus pakeitimai. Vienas šių pasiūlymų – vieną vienmandatę rinkimų apygardą iš Kauno perkelti į Vilnių, atsižvelgiant į gyventojų skaičiaus pokyčius. Pasirodo, Kaune per Nepriklausomybės laikotarpį pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis gyventojų skaičius sumažėjo daugiau nei 100 tūkst. Nors Vyriausybė sprendžiant miestų pajamų klausimus gyventojų skaičiaus pasikeitimų nenori matyti, šis faktas pagaliau parodė demografinių pokyčių Lietuvos miestuose bent jau politinį pripažinimą. Tačiau toks siūlymas mažai ko vertas, nes norit atkurti Seimo autoritetą ir jo, kaip įstatymo leidėjo, pajėgumą yra reikalinga esminė reforma, kurią ir noriu pristatyti diskusijai. Manau sutiksite, kad Lietuvos parlamentas seniai neatitinka modernios ir šiuolaikiškos visuomenės poreikių. Kyla abejonių ar Lietuva dar vis parlamentinė respublika, greičiau ji partinė – biurokratinė. Plačiau…

Baltarusijos žmogaus teisių gynėjo A. Beliackio atsiprašiau už Lietuvos institucijų veiksmus

2014 - 06 - 27
Šiandien susitikau su Baltarusijos žmogaus teisių gynėju Alesiu Beliackiu. Disidentas į Vilnių atvyko po to, kai neseniai  buvo paleistas iš kalėjimo Baltarusijoje, kur praleido daugiau nei 3 metus už valdžiai neįtikusią veiklą.
A.Beliackio atsiprašiau už Lietuvos institucijų veiksmus, dėl kurių jam teko nepagrįstai kentėti. Vilnius gerbia ir vertina asmenis, kurie principingai gina žmogaus teises ir laisves. Plačiau…

Gedulo ir vilties diena

2014 - 06 - 14
Šiandien gedulo ir vilties diena, nes 1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą.
Tremtiniai kančios žmonės.
Tai žmonės , kuriuos kančia palietė asmeniškai.
Tai žmonės, kurie šiandien yra mūsų valstybės šerdis, aplink kurią sukasi nepriklausomos ir laisvos valstybės kūrimas.
Kaip pasakė norvegų rašytojas H.Ibsenas: „Kiekviena maža tauta per kančią išauga į didelę“.
Jūsų kančios padarė Lietuvą didele. Jūsų tikėjimas ir stiprybė – suteikė mums laisvę.